Školení Poskytování první pomoci

V sobotu 11. dubna 2015 prošli členové jednotky SDH z Vratislavic školením v poskytování první pomoci. Školení prováděli profesionální a kvalifikovaní záchranáři z Water RESCUE Liberec. Nejednalo se o hobby školení jak a co obvazovat, protože to již hasiči znají ze souvislé přípravy, ale o školení pro poloprofesionály, kteří často pomáhají profesionálním zdravotníkům při zásazích. Školení přineslo nové poznatky i pro případ, že se dobrovolní hasiči dostanou k zraněným dříve než záchranná služba nebo pro případ, že do prostředí, do kterého vstupují v rámci zásahu, neumožňuje v prvním sledu vstup profesionálních záchranářů. Členové jednotky se seznámili s orientací na místě nehody, diagnostikou stavu pacienta, imobilizací zraněného, kardiopulmonální resuscitací a zastavením masivního krvácení. Mezi další témata patřily i situace, se kterými se dobrovolní hasiči mohou setkat při svých zásazích či při zranění některého z hasičů. Všechny postupy byly prezentovány dle nejnovějších guide line. Hasiči se sami přesvědčili, že spousta postupů se za posledních 15 výrazně změnila. Po tomto školení budou členové jednotky SDH Vratislavice plnohodnotnou podporou profesionálním zdravotnickým záchranářům.

Více fotek na: sdhvratislavice.rajce.idnes.cz/Skoleni_Poskytovani_prvni_pomoci_11.4.2015

Všechna práva k obsahu tohoto webu má Sbor dobrovolných hasičů Vratislavice nad Nisou.