Daily Archives: 1.4.2015

Pád stromu do drátů Radčice

Dnes ve středu 1.4.2015 byl před půl šestou odpoledne vyhlášen poplach naší jednotce. Protože radio spojení s centrální stanicí vázlo, ověřil si místo zásahu velitel po telefonu. Po přijetí informací a vyhodnocení situace bylo rozhodnuto vyslat družstvo 1+2 s plošinou. Cílem zásahu byly Radčice, kde při včerejší větrné bouři spadnul vzrostlý smrk do elektrického vedení. Po příjezdu na místo zde již byli profesionální hasiči vybaveni motorovou pilou. Protože však elektrické vedení bylo stále pod proudem byla na místo povolána jednotka energetiků. Energetici dorazili až za dvě hodiny po výzvě. Následně po odpojení nedalekého trafa začal nelehký zásah spočívající v postupném odřezávání spadlého smrku. Nejtěžší částí zásahu bylo vlastní odstranění odříznuté části přímo z drátů. Po třech hodinách od vyhlášení a hodinu po zahájení vlastního zásahu se podařilo strom odstranit a umožnit energetikům zahájit opravu poškozených drátů.

Více fotek nalezenete na: sdhvratislavice.rajce.idnes.cz/Pad_stromu_do_dratu_Radcice_1.4.2015