Primátor navštívil Výroční valnou schůzi hasičů

V sobotu 17. ledna 2015 se na hasičské zbrojnici uskutečnila Výroční valná schůze. Na úvod schůze vystoupili se svými zprávami o činnosti starostka SDH Věra Nemešová, velitel SDH a JSDHO Marek Petr Míka, vedoucí mládeže Daniela Petrová a za družstvo žen Helena Hrudková. Protože uplynulo volební období pro vedení sboru proběhly volby do jednotlivých orgánů. Na starostku sboru byla jedniná kandidátka paní Věra Nemešová, velitelem sboru byl zvolen Marek Petr Míka.

Váženou návštěvou Výroční valné schůze byl primátor Staturtárního města Liberec pan Tibor Batthyány, který pozdravil nejen členy sboru, ale zdůraznil důležitost dobrovolných hasičů pro Statutární město Liberec a zmínil, že je nutné činnost propagovat vůči veřejnosti.

Na Výroční valné schůzi z hostů vystoupil také zsátupce magistrátu pan Lubomít Popp, náměstek OSH Liberec JUDr. Vladimír Maxa a dále zástupci SDH z Krásné Studánky, Růžodolu 1 a Vesce. Pozváni na schůzi dále byli i zástupci městského obvodu Vratislavice n/N.

Sbor dobrovolných hasčů ve Vratislavicích nad Nisou patří mezi nejstarší sbory v České republice. V současné době má přes 70 dospělých a zhruba stějný počet i dětských členů. Jeho role v rámci požární ochrany v Liberci je nezastupitelná. V minulosti zajišťovala jednotka požární ochrany ve Vratislavicích i zálohu profesionálním hasičům. Důležitou činností sboru je pořádání kulturních a společenských akcí pro členy sboru, jejich rodinné příslušníky, ale i širokou veřejnost.

Více fotek naleznete na:
sdhvratislavice.rajce.idnes.cz/Vyrocni_valna_hromada_17.1.2015/

Všechna práva k obsahu tohoto webu má Sbor dobrovolných hasičů Vratislavice nad Nisou.